סיירה דה גוארה- גן עדן של טבע

ביקור במחוז סיירה דה גוארה ואוצרות הטבע שלו בשילוב פעילויות ספורט אתגרי, גסטרונומיה וביקור בכפרים היסטוריים; מתכון מנצח לחופשה בלתי נשכחת

לא הרחק מסרגוסה נמצא הפארק הטבעי של סיירה דה גוארה, גן עדן של מקורות מים פראיים וצלולים, לצד קניונים ורכסי הרים מרשימים. תודות לכך הפך הפארק לבירת תיירות ספורט אתגרי בכל רחבי ספרד.

פארק הטבע נמצא רק כ-3 שעות נסיעה ברכב מברצלונה או מדריד, וגודלו יותר מ-80,000 דונם הכולל רשת נרחבת של מקורות מים צלולים ופראיים, קניונים והרים; מקום אידיאלי למבקרים, אשר נוסעים לאורך כל השנה ומחפשים הנאה מפעילויות שונות וספורט אתגרי. אדמות אלו הפכו למקלט במובן החיובי של המילה, לאזור שופע חיי בר, המייצגים באופן ממשי את היופי והספקטקולריות שניתן לראות רק במקומות שבהם הטבע והאדם הצליחו לשמור על איזון כמעט ייחודי.

סיירה דה גוארה הוא מקום שבו הטבע מתמזג בצורה מושלמת עם כל אדם ורוח ההרפתקנות שתוססת אצלו. דוגמא ברורה לכך באה לידי ביטוי ע״י הריה המחוספסים עם שפע של קירות אנכיים, אשר בגדר פנטזיה עבור כל חובבי הטיפוס למיניהם בכל הגילאים ובכל הרמות, שהציבו את אזור זה של ספרד כיעד בטופ העולמי לחובבי אתגרים, כמו גם קניונינג. המבקרים בסיירה דה גוארה, מלווים במדריכים מקצועיים, יורדים דרך גאיות, ומנסים להימנע מכל מיני מכשולים טבעיים מלוום בזרמי מים פראיים וצלולים, שניתן למצוא אותם רק באזור של הפירנאים. חוויה מרגשת ובלתי נשכחת, הלוקחת חלק במרכז סביבה פראית ובתולית. מעטים המקומות בעולם שיש להם את מספר הנקיקים הקיימים כפי שיש בגוארה, ומסיבה זו היא ידועה כבירה האירופית של הקניונינג.

סיירה דה גוארה הוא לא רק הטבע, אלא גם כפרים שלווים עם היסטוריה של מאות שנים, שיגרמו למבקר להפסיק להרגיש כתייר ויותר כמו נוסע בזמן. מקומות שבהם אפשר לראות ולהרגיש את חלוף הזמן דרך מורשת אדריכלית מגוונת אשר אוצרות את האזורים, וייצוגים של מגוון תקופות היסטוריות, כמו גם שרידים של רומנסק, גותית ואמנות הרנסאנס.

בלתי אפשרי לדבר על סיירה דה גוארה מבלי להזכיר את סומונטנו. מחוז של יקבים, מרתפי יין, יינות וגסטרונומיה עם היסטוריה ומורשת רבת שנים; אחד המחוזות השלמים והמומלצים של אראגון.

אם הייתי צריך לבחור מקום שבו כל בני המשפחה יכולים לחיות רגעים בלתי נשכחים, וליהנות  מאירוח ספרדי שיגרום להרגיש כמו בבית, אך עם זאת אלפי קילומטרים מישראל, הייתי בהחלט בוחר בסיירה דה גוארה.

 

איך להגיע

מידע נוסף

לקבלת מידע נוסף על סיירה דה גוארה וכל הפעילויות והשירותים שיעזרו לכם לארגן את הטיול, בקרו באתר האינטרנט:

https://guara.org/en/