גסטרונומיה, לינה ותרבות במטרנייה

בייצור החקלאי של מטרנייה, יש סדרה של מוצרים באיכות גבוהה. בין הבולטים שמן הזית, המיוחס שמקורו באראגון הנמוכה ומשם שמו, 'שמן אראגון התחתון', (Aceite del Bajo Aragón).

גַסטרוֹנוֹמִיָה

בייצור החקלאי של מטרנייה, יש סדרה של מוצרים באיכות גבוהה. בין הבולטים שמן הזית, המיוחס שמקורו באראגון הנמוכה ומשם שמו, 'שמן אראגון התחתון', (Aceite del Bajo Aragón). עוד ממוצריהם הבולטים הוא האפרסק מקלנדה (Melocotón de Calanda), ובנוסף מייצרים יין ושקדים. מבחינת בעלי חיים, אחד ממוצרי הסמל של המחוז הוא חזיר שמקורו בעיירה טרואל (Teruel). עוד מוצרים מאוד מוערכים במחוז הם גבינה, דבש, פטריות כמהין, כבש, מרינדות ומאפים בעבודת יד. במחוז מטרנייה יש מבחר מסעדות המציעות מנות המורכבות ממוצרים מקומיים: שמן זית, חזיר, יין, נקניקיות, ומאפים בעבודת יד… המסעדות קטנות, ובמקרים רבים מנוהלות על ידי משפחות מקומיות, ולכן היחס שתקבלו בהן תמיד יהיה אישי.

מקומות לינה

המחוז מציע מבחר מרחבים ייחודיים ויפים. מי לא היה חולם לישון בראש מבצר, בבית חרושת לנייר, במנזר, במכולה מודרנית, בבית אחוזה ישן, בבית עירוני מסורתי, בטחנת קמח, בבית בד או במפעל מודרני נעים ונוח? מקומות הלינה במחוז ממוקמים בחללים שונים ומיוחדים. תשומת הלב בכל המפעלים שמחזיקים בתו האיכות הטריטוריאלי של מטרנייה תמיד יבלטו באדיבותם ורצונם של הבעלים להפוך את השהייה לנעימה ומותאמת אישית ככל האפשר.

תַרְבּוּת ומסורת

היסטוריה:
העדות הראשונה לנוכחות אדם במחוז מטרנייה נמצאת בציורי קיר במערות הלבנטיות: באזור ברנקו דה קלאפטר דה כרתאס (Barranco de Calapatar de Cretas) ובלה פנייסה, פניוסה (La Fenellasa, Fenellosa) בביסייטה (Beceite). בתקופה האיברית נמצאו המון מכרות טבע, שאפשר לראותם בלה קסטאניילס (Els Castellans) בכרתאס (Cretas); סן כריסטובל (San Cristóbal) ובאסקונדינס אלטס אי באחאס (Escondines Altes y Baixes) במזלון (Mazaleón); בקלאסייטה (Calaceite), סן אנטוניו (San Antonio) ותוסל רדו (Tossal Redó); ובואלדלטורמו (Valdeltormo), טורה קרמאדה (Torre Cremada) ותוסאל מונטנייס (Tossal Montañés) .בימי הביניים חלק מהשטח עבר לידי מסדר הקלטרבוסים, שתיעדו את מעברם באחת היצירות המעניינות ביותר באזור: גג מודג'אר של בית המקדש של וירגן דה לה פואנטה בפינארויה דה טסטאווינס או מגדל ההגנה של פואנטספלדה.

במאה ה -14 בולטת האמנות הגותית הלבנטית וכנציגי העידן המודרני אנו מוצאים את בתי העירייה, סמל לכוחן של המועצות, עם דוגמאות כמו בית העירייה לה פרזנדה או ולדרוברס. כבר במאה ה-19, עם מלחמות קרליסט, אוחדו נמלי בקייט כמוקד התנגדות, כך שנוכל למצוא שרידי מבצרים.

מורשת:
בנוסף לעקבות המתיישבים הראשונים, אזור מטרנה הוא דוגמה למעבר של שונים

זרמים אמנותיים. אחת הטיפולוגיות האדריכליות הנפוצות ביותר באזור היא נוכחותם של הקפלה-פורטלים של המתחמים העתיקים עם החומה, כמו זו של סן אנטוניו ואל פילאר דה קלצייט, או של סן אנטוניו בכרתים. גותי לבנטי. הדוגמה המובהקת ביותר היא זו של כנסיית סנטה מריה לה ראש העיר דה ולדרוברס, או הנזיר של וירגן דה לה פואנטה דה פנארויה דה טסטאווינס. לונג'ות, בתי עירייה ובתים מרהיבים.

הם מייצגים את השפה המניסטריסטית, ובאופן טיפולוגי הם חולקים רבים מהמאפיינים של בית הארמון הארגוני. טרנספורמציות בארוק. מספר רב של בתי כנסת, כנסיות ועבודות ציבוריות רבות נבנו ושופצו

מסורת:
מדי שנה מתקיימים ירידים פופולריים, בהם מעריכים את מוצרי האזור: שמן, פטריות, יין, בשר חזיר, מוצרי בשר … ולגבי היבטים פולקלוריים, האזור ידוע בזכות חגיגת סן אנטוניו, ב- 17 בינואר, שם מדליקים מדורות מונומנטליות בערב. בנוסף, באזור מטארנה יש את אחד התורשות העשירות והייחודיות ביותר מבחינת פסטיבלים והמסורות הצבעוניות ביותר בכל אראגון, המתקיימות לאורך כל השנה.

מידע כללי

מרחק ממדריד: 448 ק"מ
מרחק מברצלונה: 229 ק"מ
מרחק מסרגוסה: 137 ק"מ

מידע נוסף

בירה מנהלתית: ולדרוברס (Valderrobres)
בירה תרבותית: קלסייטה (Calaceite)
מחוז: טרואל
עיריות: 18
שטח: 993 קמ"ר

לשכת תיירות:
לשכת התיירות של מחוז מטרנייה
Avenida Cortes de Aragón 7, 17-19
44580 Valderrobres (Teruel)
info@matarranya.org
www.matarranyaturismo.